Komunikat z zakończenia XXIV edycji Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich
Aktualności
maj 6, 2014

I MISTRZOSTWA GRYFINA W NORDIC WALKING

W pierwszych zawodach Nordic Walking zwyciężyła Paulina Naumowicz i Marek Dołęgowski.

Po raz pierwszy w Gryfinie odbyły się zawody w Nordic Walking czyli wymyślonej w Finlandii w latach 20. XX wieku, formie rekreacji polegającej na marszach ze specjalnymi kijami.

W zawodach wystartowało i je ukończyło 58 osób. Chociaż technika marszu nie zawsze przypominała typową dla Nordic Walkink to jednak chyba nie do końca o to chodzi aby tą imprezę traktować "przepisowo" a bardzie rekreacyjnie. Zwycięzca Marek Dołęgowski (BKS-Maniak Wolin) pokonał trasę w 22 minuty i 59 sekund wyprzedzając drugiego na mecie Andrzeja Nadkańskiego (KB Hermes Gryfino) o 2 min. i 14 sek. Jako trzeci na mecie zameldował się gryfinianin Maksym Gładkow - 25:27 s.

Wśród kobiet tryumwowały młode zawodniczki MKS Hermes. Paulina Naumowicz, wygrała z czasem 26:23 s wyprzedzając swoją koleżankę klubową Michalinę Zembik o 34 s. Miejsce trzecie zajęła Maja Więcek (GaleriaDoti Police) - 27:33 s.