Komunikat z zakończenia XXIV edycji Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich
Wyniki 93 edycji Gryfińskich Masowych Biegów Przełajowych
maj 4, 2012

BIEG TRANSGRANICZNY

291 osób ukończyło XXXVI Bieg Transgraniczny Gryfino-Gartz

EDYCJA XXXVI BIEGU

W końcu wróciliśmy na tradycyną trasę naszego biegu i od razu nowy rekord. Aż 291 zawodników i zawodniczek wzięło udział w XXXVI Edycji Biegu Transgranicznego "Doliną Dolnej Odry" (w maju zeszłego roku bieg ukończyło 281 zawodników), frekwencja była imponująca. Wielkie brawa dla wszystkich, którzy wystartowali i bieg ukończyli. Pogoda dopisała a stale wzrastająca liczba uczestników biegu potwierdza, że prestiż naszego biegu stale rośnie. Dziękujemy wszystkim zawodniczką i zawodnikom, Wasz udział to podziękowanie dla naszej pracy i odpowiednia motywacja do dalszego wysiłku.

Około 10,5 kilometrowy dystans najszybciej pokonał zawodnik MKS Hermes Gryfino Paweł Pankratow uzyskując wynik 38 min. 00 s. wyprzedzając o 12 s. Kamila Tarnowskiego (Szczecin) oraz zwycięzcę z biegu majowego - Marka Saneckiego (Delf Gryfino) - 38 min. 14 s.
Paweł Pankratow to zaledwie 17 letni zawodnik ale już z dużymi osiągnięciami. To aktualny Mistrz Polski Juniorów Młodszych w biegu na 3000 m, wychowanek Dyrektora naszego biegu - Jana Podleśnego.

Wśród kobiet tryumfowała Beata Pokrzywińska (Medicover Szczecin) przebiegając dystans 10,6 km. w czasie 45:19 s. wyprzedzając triumfatorkę z maja, studentkę Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Valborg Heinesen (Wyspy Owcze) - 46 min. 07 s. oraz Agnieszkę Szondelmajer (Rodzinny Klub Biegowy Myślibórz) - 47 min. 16 s.