Komunikat z zakończenia XXIV edycji Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich
Wyniki 93 edycji Gryfińskich Masowych Biegów Przełajowych
Komunikat końcowy ze Szkolnej Ligi LA - Gryfino, 27.09.2023 r.
Aktualności
maj 3, 2015

1. GRYFIŃSKI TRANSGRANICZNY FESTIWAL BIEGOWY

562 uczestników ukończyło pierwszy Festiwal Biegowy rozgrywany w nowej formule - jako bieg na 10 km oraz półmaraton.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, jaką "przygotowali organizatorzy" odbył sie pierwszy, historyczny dla naszego miasta i regionu Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy. Dawniejszy bieg na trasie Gartz - Gryfino został zamieniony na dwa atestowane biegi ze startem i metą w Gryfinie.

O godz. 12.00 ruszyli zawodnicy do pierwszego biegu półmaratońskiego (21,097 km). Na półmetku, który znajdował się na przedmieściach Gartz, najszybszy był Radek Piwowarski (MKS Hermes Gryfino) - 40:33 s a wśród kobiet Wioletta Murawska (Szczecin) - 50:03 s. Oboje jednak nie utrzymali swoich pozycji i musieli zadowolić się drugimi miejscami. Zwycięzcami zostali: Andre Pohlmann (Schwedter Hasen) - 1:22:40 s oraz Kłaczyńska Danuta (Puszczyk Bukowy) - 1:40:58 s. Na trzecich miejscach finiszowali: Robert Kopcewicz (Hanza Goleniów) - 1:25:09 s oraz Małgorzata Łyskanowska (Katowice) - 1:45:04 s. Bieg ukończyło 284 zawodników i zawodniczek.
Zwycięzcy 1. Gryfińskiego Półmaratonu są od dzisiaj pierwszymi rekordzistami trasy.

komunikat z biegu

Piętnaście minut po starcie "półmaratończyków" wystartowali uczestnicy biegu na 10 km czyli 41. Biegu Transgranicznego. Na półmetku w Mescherin jako pierwsi zameldowali się Radosław Helon (MKL Szczecin) - 16:51 s oraz Steffi Skara (Schwedter Hasen) - 21:15 s i tych miejsc nie oddali aż do końca biegu uzyskując na mecie czas 34:27 s i 42:43 s. Na drugich miejscach finiszowali: Marek Sanecki (Delf Gryfino) - 35:26 s oraz Ewelina Kowalik (Fizjobiegacze Szczecin) - 44:33 s. Trzeci na mecie zameldowali się: Rafał Wilk (Modlitwa Biegania Gryfino) - 35:34 s oraz Małgosia Smołuch (Gryfino) - 44:37 s. Bieg ukończyło 278 zawodników i zawodniczek.
Zwycięzcy 41. Biegu Transgranicznego są od dzisiaj pierwszymi rekordzistami atestowanej trasy na 10 km.

562 zawodników na mecie Festiwalu oznacza nowy rekord tej imprezy. W edycji majowej poprzedniego roku bieg ukończyło 363 zawodników (był tylko jeden bieg na trasie 10,9 km) co oznacza że rekord został pobity aż o 199 osób.

Zawody były współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska - Maklenburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia 2007/2013 oraz ze Środków Budżetu Państwa.