Komunikat z zakończenia XXIV edycji Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich
Wyniki 93 edycji Gryfińskich Masowych Biegów Przełajowych
Aktualności
paź 4, 2013

XXXVIII BIEG TRANSGRANICZNY

Aż 347 zawodników ukończyło 38. Bieg Transgraniczny "Doliną Dolnej Odry" Gryfino - Gartz.

Zawodnicy mieli do przebiegnięcia ok. 10,7 km. Najszybciej trasę pokonał szczecinianin - Łukasz Maciejewski, z czasem 37 minut i 45 sekund. Za nim na metę przybiegli Sławomir Jakubik z Hermesa Gryfino (7 miejsce podczas Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 2000 m) oraz Tomasz Waszczuk ze Szczecina. Wśród kobiet najlepszy czas uzyskała Wioletta Murawska (47:43) wyprzedzając młode zawodniczki gryfińskiego Hermesa - Sandrę Probucką (48,07 s) i Paulinę Naumowicz (48,14 s) jedenasta zawodniczkę Mistrzostw Polski Młodzików w chodzie na 3000 m.

347 zawodników na mecie Biegu oznacza nowy rekord imprezy edycji październikówej. W październiku z frekwencją jest dużo trudniej ze względu na fokt, iż biegamy przeważnie w dniu roboczym a termin biegu - 3 października, wynika z faktu święta Zjednoczenia Niemiec obchodzonego właśnie w tym dniu.

Zawody zostały dofinansowane ze środków Województwa Zachodniopomorskiego za co, jako organizatorzy serdecznie dziękujemy.