Komunikat z zakończenia XXIV edycji Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich
Wyniki 93 edycji Gryfińskich Masowych Biegów Przełajowych
Aktualności
maj 5, 2022

6.GTFB 03.05.2022

265 osób ukończyło 6 edycję Festiwalu

Przy pięknej pogodzie, uśmiechach na ustach i zadowoleniu kibiców 265 zawodników pokonało trasy 10 km i półmaratonu rywalizując w kolejnej edycji naszego Festiwalu. Po raz pierwszy wystartowali także zawodnicy w Nordic Walking na trasie 10 km.

W biegu na 10 km zwyciężył gryfinianin Jakub Rudziński - 36:21 s wyprzedzając Jarosława Żabickiego z Będargowa o 24 s. i Andrzeja Łuca o 41 s. Wśród kobiet zdecydowanie najlepsza była zawodniczka GKS Delf Gryfino Julia Sanecka. Jedna z najlepszych młodych triathlonistek kraju uzyskała na 10 km trasie wynik 36:59 s pokunując metę na trzecim miejscu w całym biegu OPEN! Julia wyprzedziła drugą zawodniczkę Aleksandrę Dzierzkowską (KLAS Szpot Szwarzędz) o 8,5 minuty ! Pani Aleksandra ukończyła bieg w czasie 45:32 s. Trzecia na mecie Katarzyna Ciołek (Akcja Motywacja) pokonała trasę w czasie 47:52 s.

Zwycięzcą półmaratonu został Bartosz Przekopowicz reprezentujący Wojsko Polskie. Do zwycięztwa wystarczyło przebiec 21 097 m w czasie 1:19:10 s. Drugi na mecie Janusz Żywicki (KB Pionier Szczecin) zameldował się w czasie 1:25:29 s a trzeci Marcin Skrzypkowiak ze Szczecina uzyskał wynik 1:25:46 s. Wśród kobiet naszybszą okazała się reprezentantka KB Hermes Gryfino Beata Białek, łacznie piąta w całym biegu - 1:28:05 s. Druga wśród kobiet Steffi Skara ze Schwedt (Schwedter Hasen) uzyskała czas 1:33:23 s a trzecia Joanna Rzenieniecka-Grudzień ze świnoujścia - 1:41:02 s

Wśród zawodników Nordic Walking zwyciężyli: Henryk Szamotulski (Trzebiatów) - 1:04:48 s oraz Magdalena Kamińska (PUM Szczecin) - 1:13:22 s.

Zawody ukończyło 265 zawodników w tym 182 mężczyzn i 83 kobiety.