Komunikat z zakończenia XXIV edycji Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich
Wyniki 93 edycji Gryfińskich Masowych Biegów Przełajowych
Aktualności
maj 4, 2018

748 ZAWODNIKÓW UKOŃCZYŁO 4. GTFB

3 maja - gryfińskie święto biegaczy przy słonecznej pogodzie i ze sporą frekwencją zawodników i kibiców

.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”.
.

4. GRYFIŃSKI TRANSGRANICZNY FESTIWAL BIEGOWY

800 zawodników zapisało się i opłaciło udział w 4 edycji Gryfińskiego Transgranicznego Festiwalu Biegowego. 3 maja na starcie stanęło dużo mniej zawodników a zawody ukończyło 748 zawodników (433 - bieg na 10 km, 315 - półmaraton). Pogoda i atmosfera sportowo-piknikowa zważywszy na trwające w dniach 1-3 maja Dni Gryfina. Dobrze, że zawodnikom to się nie udzieliło (chociaż co niektórym zapewne tak) i rywalizacja sportowa, uwzględniając amatorski charakter naszej imprezy, była na wysokim poziomie.

Podczas naszego Festiwalu odbyła się publiczna zbiórka pieniędzy do skarbony stacjonarnej na Natalię Kulig, podopiecznej fundacji Złotowianka. Natalia ma 12 lat i choruje na mózgowe porażenie dziecięce oraz padaczkę lekooporną. Nie umie mówić, sama chodzić ani siedzieć, ma problemy ze stabilizacją tułowia. W wyniku zbiórki do skarbony wpłynęło 1288 zł. i 10 euro za co serdecznie wszystkim darczyńcą dziękujemy.

Rywalizację w biegu na 10 km wygrał Paweł Murawski (12 Brygada Zmechanizowana Szczecin) pokonując trasę w czasie 34:08 s. wyprzedzając zwycięzcę z poprzedniego roku, reprezentanta gryfińskiego Delfa, Grzegorza Rudzińskiego (34:56 s.). Trzeci na mecie zameldował się Arkadiusz Minko z MKL Szczecin (35:17 s.).

Paweł Murawski - 12 Brygada Zmechanizowana Szczecin
.

Wśród kobiet zwyciężczynią została 17-letnia triathlonistka Julia Sanecka (GKS Delf Gryfino), która pokonała 10 km dystans w czasie 39:22 s, przed gryfinianką Sylwią Racinowską (41:34 s.) i mieszkanką Żarczyna Beatą Białek (42:32 s.).

Julia Sanecka - GKS Delf Gryfino
.

W biegu półmaratońskim (21 097 km) zwyciężył Łukasz Hryciuk - Dębnowskie Człapaki pokonując dystans w 1:18:58 s. Jako drugi na mecie zameldował się gryfinianin Marek Urbański (1:19:17 s.) a jako trzeci Michał Sieczkowski (KB Pionier Szczecin) z czasem 1:19:34 s.

Łukasz Hryciuk - Dębnowskie Człapaki
.

Najlepszą półmaratonką okazała się zwyciężczyni z zeszłego roku Nikolina Szurgocińska (KB Hermes Gryfino) pokonując trasę w czasie 1:35:27 s. wyprzedzając Iwonę Kotowską ze Szczecina 0 niespełna minutę (1:36:15 s.). Jako trzecia na mecie zameldowała się reprezentantka Schwedt Steffi Skara uzyskując czas 1:37:35 s.