Komunikat z zakończenia XXIV edycji Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich
Wyniki 93 edycji Gryfińskich Masowych Biegów Przełajowych
Aktualności
maj 3, 2017

WYNIKI 3. GTFB - 03.05.2017

Ponad 700 uczestników ukończyło 3. Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy

3 maja 2017 r. z gryfińskiego Nabrzeża Miejskiego po raz trzeci wystartował Gryfiński Transgraniczny Festiwal Biegowy. Organizator (Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie i Międzyszkolny Klub Sportowy Hermes) przygotował dwie trasy: 10 km i 21,097 km, obie z atestem. Trasa biegu na 10 km  rozpoczynała się na gryfińskim nabrzeżu, skąd zawodnicy biegli do niemieckiego Mescherin i z powrotem wracali na nabrzeże. Natomiast trasa półmaratonu biegła z nabrzeża w Gryfinie do Mescherin i dalej ścieżką rowerową do Gartz, gdzie następował powrót tą samą drogą. Łącznie na obu dystansach wystartowało 717 uczestników. Przed startem rywalizacji odbyła się minuta ciszy dla Anny Reinhold-Kurlej, zmarłej niedawno gryfinianki, członkini Klubu Biegacza Hermes Gryfino.
W półmaratonie wystartowało 261 zawodników (ukończyło 259). Dystans 21 km i 97 metrów najszybciej pokonał Paweł Związek (Wieczorne Bieganie w Szczecinie) uzyskując czas 1:17:21. Tuż za nim przybiegł Damian Wojcieszonek (KS IRONMAN CS Polska Szczecin) z czasem 1:17:26. Na najniższym stopnium podium stanął Tomasz Waszkiewicz (TTSzczecin) z czasem 1:20:35. Najlpesza kobietą okazała się gryfinianka Nikolina Szurgocińska (KB HERMES Gryfino), która wbiegła na metę z czasem 1:28:56 (21 miejsce OPEN).

Na dystansie 10 km wystartowało 456 zawodników i tylu też ukończyło. Najszybszy był Grzegorz Rudziński (Delf Gryfino) z czasem 0:34:38. Drugie miejsce zajął Jakub Rudziński (KS IRONMAN CS Polska Szczecin) z czasem 0:35:32, a trzeci był Arkadiusz Minko ze Szczecina, który uzyskał wynik 0:35:57. Wśród kobiet tryumfowała Edyta Rybacka (ActionTwins/Adidas Runners Warszawa) z czasem 0:39:19 (18 miejsce OPEN).

Pełne wyniki 3. Gryfińskiego Transgranicznego Festiwalu Biegowego na stronie Domtelu czyli firmy od obsługującej nasze zawody w zakresie pomiaru czasu. Chcesz zobaczyć to kliknij tutaj.

Zapraszamy także do obejrzenia zdjęć(472 zdjęcia).

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------